Trwa ładowanie...
d3af06c

"Pierwsza Praca" w Internecie

Wiceminister pracy Andrzej Zdebski prezentuje stronę internetową Ministerstwa Pracy www.1praca.gov.pl (PAP/Przemek Wierzchowski)
Jest już strona internetowa na której absolwenci i pracodawcy mogą znaleźć wszystkie informacje dotyczące programu "Pierwsza Praca". Ma ona pomóc absolwentom w znalezieniu zatrudnienia i zawodowej praktyki.

d3af06c
d3af06c

Na witrynie WWW absolwenci znajdą wskazówki jak napisać CV i list motywacyjny, od czego zacząć planowanie kariery zawodowej, jak profesjonalnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zainteresowani znajdą także porady prawne i wskazówki dotyczące rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Zaglądając na stronę można się również dowiedzieć jak można wyjechać na stypendium za granicę, z którymi krajami Polska ma podpisane umowy o stażach. Dział dla pracodawców zawiera porady i informacje jak zatrudniać absolwentów i co dzięki temu można uzyskać.

CV i List Motywacyjny - najważniejsze informacje
Młodzi ludzie mogą także poprzez e-mail zadawać pytania, na które odpowiedzi udzielą specjaliści - prawnicy, socjologowie i ekonomiści.

Ministerstwo Pracy szacuje, że spośród 900 tysięcy absolwentów, którzy opuszczą wkrótce mury szkół, 280 tysięcy będzie kontynuowało naukę, 100 tysięcy znajdzie pracę, a 520 tysięcy to młodzież, która będzie potrzebowała pomocy w szukaniu zatrudnienia i może skorzystać z programu. (reb)

d3af06c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3af06c
Więcej tematów