Trwa ładowanie...
dx8y28n

Peres na Ukrainie

Ukraina i Izrael wkrótce osiągną kompromis w sprawie
wysokości odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy samolotu Tu-154 -
oświadczył w środę minister spraw zagranicznych Ukrainy Anatolij
Złenko. Rozmawiał on na ten temat w Kijowie z szefem izraelskiej
dyplomacji Szimonem Peresem.

dx8y28n
dx8y28n

W tej chwili czekamy na dodatkowe informacje od władz Izraela, które staną się podstawą do dalszych negocjacji w tej sprawie - powiedział Złenko. Wyraził przy tym zadowolenie, że ten przykry incydent nie wpłynął na stosunki dwustronne.

Na razie nie wiadomo jakiej wysokości odszkodowania otrzymają od Ukrainy rodziny ofiar rosyjskiego samolotu, który w październiku został omyłkowo zestrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą nad Morzem Czarnym. Większość pasażerów miała izraelskie obywatelstwo. Na konferencji prasowej ministrów nie podano żadnej sumy. Peres podkreślił jedynie, że rozmowy w tej sprawie przebiegają bez poważniejszych problemów.

Podczas spotkania z prezydentem Leonidem Kuczmą Peres podziękował Ukrainie za propozycję przeprowadzenia kolejnej rundy rozmów o pokoju na Bliskim Wschodzie w Jałcie. Jeśli to się uda, to obiecaliśmy sobie, że Ukraina zaprosi wszystkich na darmowy lunch - żartował na konferencji prasowej szef izraelskiej dyplomacji. Wcześniej na ukraińską propozycję pozytywnie zareagowali przedstawiciele Autonomii Palestyńskiej.(ck)

dx8y28n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx8y28n
Więcej tematów