Trwa ładowanie...
d38vx96
IAR

Percy Sledge nie żyje

Amerykański piosenkarz soulowy Percy Sledge nie żyje. Znany z utworu "When a Man Loves a Woman" artysta zmarł w Baton Rouge w Luizjanie. Miał 73 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Percy Sledge
Percy Sledge (PAP/EPA, Fot: Armin Weigel)
d38vx96

Percy Sledge zawsze będzie kojarzył się z utworem "When a Man Loves a Woman". Piosenka ta ukazała się na jego debiutanckim singlu. W 1966 roku dotarła na szczyty list przebojów. Dla wielu fanów przez dziesięciolecia była jedną z najpiękniejszych ballad o miłości. Utwór został wydany ponownie, gdy Oliver Stone umieścił go w swoim filmie o Wietnamie "Pluton". W latach 90. piosenkę wskrzesił Michael Bolton.

Urodzony w 1941 roku Percy Sledge w młodości pracował na polach bawełny w rodzinnym stanie Alabama. Później zatrudnił się w szpitalu. Muzyka była jego pasją, ale dopiero utwór "When a Man Loves a Woman" uczynił z niego profesjonalnego piosenkarza.

Percy Sledge był też znany z takich utworów, jak "Warm and Tender Love", "It Tears Me Up", "Out of Left Field" i "Take Time to Know Her". W 2005 roku został wybrany do panteonu gwiazd muzyki, Rock and Roll Hall of Fame.

Artysta od wielu lat walczył z chorobą nowotworową.

d38vx96

Podziel się opinią

Share

d38vx96

d38vx96
Więcej tematów