Trwa ładowanie...
d2l76ly

Pawlak: PSL mówi zielone

Jak jedni mówią żółte, a drudzy nieżółte, to trzeba mówić zielone - cytuje za Janem Rokitą prezes PSL, wicepremier Waldemar Pawlak. I w obszernym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", akcentuje: "PSL mówi zielone".
Share
Pawlak: PSL mówi zielone
Źródło: AFP
d2l76ly

PSL był w tradycji Polski międzywojennej, i teraz jest formacją centrową (...). Centrowość jest związana z ideami pomocniczości, subsydiarności. Chodzi o państwo wspierające, czyli takie, które wspiera zaradnych i pomaga słabszym - mówi Pawlak o swojej partii .

To co pokazują sondaże możemy spokojnie pomnożyć przez dwa, a nawet trzy. Tak wskazuje zderzenie poprzednich sondaży z wynikami PSL w wyborach. Możemy więc traktować z dużym luzem obecne sondaże - mówi o sondażach wykazujących niskie poparcie dla PSL.

O tym czy PSL planuje wspólny start z PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego - __Nie, nie planujemy. Gdybyśmy chcieli powtórzyć błąd LiD, to byśmy się nad tym zastanawiali. Ale nie chcemy, bo uczymy się też na cudzych błędach</i".

d2l76ly

Co mogłoby wywołać rozpad koalicji z PO? Skuteczność dziennikarzy w kreowaniu zdarzeń pozornych. To jest największe niebezpieczeństwo dla koalicji. Jeśli będziemy się umieli komunikować i nie ulegać różnym podszeptom, to nie będzie źle. (...) Ewolucyjne i kooperacyjne podejście jest nam zdecydowanie bliższe niż rewolucyjne pomysły i pojmowanie polityki jako ciągłej walki" - odpowiada na pytanie prezes PSL.

W Polsce z prywatyzacji robiono bożka, który miał być receptą na wszystkie bolączki. (...) Gdyby sama własność prywatna była taka terapeutyczna, to wszyscy na świecie by na to wpadli. Przecież są w sektorze państwowym firmy, które są wzorowymi uczestnikami gry rynkowej - twierdzi wicepremier o prywatyzacji .

Wałęsa jest symbolem pokojowej zmiany. Zmiany systemu bez rozlewu krwi. W tym kontekście nie ma znaczenia, czy Wałęsa był święty. Miał małe szanse na świętość w tamtych czasach (...). To co najważniejsze w naszych wspomnieniach to pokojowy i ewolucyjny charakter zmian. (...) Budowanie psychozy, że tylko SB w czasach PRL dobrze pracowała, powoduje nieszczęścia. Katujemy się papierami produkowanymi przez esbeków, jak byśmy byli sami gotowi powiesić się na sznurówkach - określa Lecha Wałęsę.

d2l76ly

Podziel się opinią

Share
d2l76ly
d2l76ly
Więcej tematów