Trwa ładowanie...
d31ho85

Paul McCartney ponownie żonaty

59-letni ex-Beatles Sir Paul McCartney poślubił we wtorek 34-letnią Heather Mills. Ślub odbył się w kaplicy na terenie XVII wiecznej posiadłości Leslie Castle.

d31ho85
d31ho85

McCartney zdecydował się na ślub i wesele w Irlandii, ponieważ w hrabstwie Monaghan, na terenie którego położony jest Leslie Castle urodziła się jego matka. Według niego, ślub i wesele mają charakter rodzinny.

Wśród trzystu przywiezionych na miejsce helikopterem i 9 autobusami zaproszonych na uroczystość gości byli znani muzycy Eric Clapton, Jools Holland, David Gilmour, gitarzysta Pink Floyd, Bono, Elton John, a także perkusista Beatlesów, Ringo Starr.

Ten ostatni, który przyleciał do Irlandii prywatnym samolotem, w czasie uroczystości odczytał specjalnie napisany wiersz, w którym znajdą się słowa słynnej piosenki Beatlesów - "all you need is love".

Nie wykluczone, że muzycy zagrają razem na odbywającym się nad brzegiem pobliskiego jeziora weselu. Może też do nich dołączyć zaproszony na uroczystość były prezydent USA, Bill Clinton, który grywa na saksofonie.

d31ho85

W ceremonii biorą udział dzieci McCartneya z małżeństwa z pierwszą żoną Lindą - Stella, James, Mary oraz pasierbica Heather. Brat Lindy Michael Eastman jest świadkiem na ślubie, powtarzając tym samym rolę, którą odegrał w 1969 roku, gdy za McCartney'a wychodziła jego siostra.

Mills wystąpiła w sukni, która sama zaprojektowała, a na weselu serwowane mają być indyjskie dania wegetariańskie.

Uroczystości weselne odbędą się na jeziorze znajdującym się na terenie Leslie Castle. Przewidziane są m. in. tańce i pokaz ogni sztucznych. Według londyńskiej popołudniówki "Evening Standard" były Beatles wydał na zorganizowanie ślubu i wesela około 2,5 mln funtów.

Jeśli informacje te potwierdzą się to będzie to najdroższa ceremonia ślubna w historii show biznesu. Fortuna McCartney'a oceniana jest na ok. 700 mln funtów (ponad 1 mld dol.).

d31ho85

Prasa otrzyma tylko jedno zdjęcie ze ślubu, za które będzie musiała zapłacić. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne - kupno protez dla dzieci - ofiar min przeciwpiechotnych.

Sir Paul McCartney i Heather Mills poznali się 3 lat temu, podczas imprezy charytatywnej i zaręczyli w lipcu ub.r. Mills jest działaczką organizacji, domagającej się zakazu produkcji, magazynowania i sprzedaży min przeciwpiechotnych.

Była modelka, której po wypadku motocyklowym amputowano nogę poniżej kolana nadal angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla ofiar min przeciwpiechotnych. (aka)

d31ho85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ho85
Więcej tematów