Trwa ładowanie...

Patriotyczny przełom wśród młodych twórców

Polityka historyczna zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego procentuje. To nie przypadek, że tylu młodych twórców poświęca wiele miejsca w swych utworach uczuciom patriotycznym - mówi "Rzeczpospolitej" muzyk Dariusz "Maleo" Malejonek.

Share
Patriotyczny przełom wśród młodych twórców
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d28i6qq

Oczywiście wciąż wielu ludzi tkwi mentalnie w komunizmie, ale widzę, że młodzież niesie ze sobą olbrzymi potencjał zmiany; ich umysły są wolne od peerelowskich schematów myślowych - ocenia.

Jak dodaje, do tego jest młode pokolenie historyków, IPN, Muzeum Powstania Warszawskiego i wiele podmiotów, jak Fundacja Niepodległości - to wszystko zebrało się na wielką siłę społeczną.

d28i6qq

- Ta polityka historyczna zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego procentuje. To przecież nie jest przypadek, że tylu młodych twórców, muzyków, raperów poświęca wiele miejsca w swych utworach uczuciom patriotycznym, historii - mówi Malejonek

Jak ocenia muzyk, mamy niewątpliwie do czynienia z patriotycznym przełomem. Dla mnie takim papierkiem lakmusowym są koszulki, jakie nosi młodzież: kiedyś było bardzo dużo lewackich, np. z Che Guevarą, teraz spotykane są one bardzo rzadko, a tych patriotycznych mamy wysyp - wskazuje.

d28i6qq

Podziel się opinią

Share
d28i6qq
d28i6qq
Więcej tematów