Paszkowski: nie będę już rzecznikiem MSZ

Piotr Paszkowski przestanie być rzecznikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nadal jednak będzie pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra Radosława Sikorskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paszkowski: nie będę już rzecznikiem MSZ
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

Paszkowski powiedział, że razem z szefem polskiej dyplomacji podjęli decyzję, że należy rozdzielić stanowiska rzecznika prasowego resortu i szefa gabinetu politycznego ministra. - Nie rezygnuję (z funkcji rzecznika MSZ ), po prostu postanowiliśmy rozdzielić te dwie funkcje - podkreślił.

- Podjąłem się tych dwóch funkcji po przyjściu do ministerstwa, ale po upływie prawie trzech lat doszliśmy z ministrem do wniosku, że jednak te funkcje są zbyt wymagające, aby mogła je łączyć jedna osoba - dodał Paszkowski.

Jak mówił, praca rzecznika jest bardzo wymagająca. - Jest to praca po 14-16 godzin dziennie, łącznie z sobotą i niedzielą, także jest bardzo trudna do połączenia z jakimikolwiek innymi obowiązkami - zaznaczył.

WP

Jego zdaniem, rzecznikiem resortu powinna zostać osoba, która "po pierwsze - będzie pełniła tylko funkcję rzecznika, a po drugie - mówił - pożądane prawdopodobnie jest, aby to była osoba młodsza, jeszcze obdarzona większą energią".

MSZ zamieściło już na swojej stronie internetowej ogłoszenie o poszukiwaniu nowego rzecznika prasowego resortu. Paszkowski zapowiedział, że przestanie pełnić funkcję rzecznika resortu w momencie rozstrzygnięcia tego konkursu.

Informację o zmianie na stanowisku rzecznika MSZ jako pierwszy podał portal tvn24.pl.

Polub WP Wiadomości
WP
WP