Trwa ładowanie...
d3bkomp

Paradowska: SLD i Kwaśniewski na plusie

(inf.własna)

Share
d3bkomp

Zorganizowanie się Ligii Polskich Rodzin, skrajnej prawicy, która w czerwcu jeszcze nie istniała - to dla Janiny Paradowskiej, gościa czwartkowego czata Wirtualnej Polski, największe zaskoczenie polityczne roku. Znana komentatorka - dokonując politycznego podsumowania roku 2001 - stwierdziła, że podziały w opozycji sprawiają, że znów nie ma alternatywy dla sił rządzących Polską.

Dla dziennikarki tygodnika Polityka aktywność posła Leppera nie jest dowodem na niedojrzałość rodzimej demokracji. Niedojrzałość polskiej demokracji widzę przede wszystkim w tym, że Polacy nie cenią demokracji lokalnej, nie uczestniczą w wyborach samorządowych, natomiast pojawienie się polityków populistycznych i demagogicznych zdarza się wszędzie - mówiła Paradowska.

Zdaniem gościa WP, państwa w gospodarce jest za dużo. Paradowska oceniła, że korzystają na tym głównie politycy, którym ta sytuacja zapewnia powyborcze łupy. Krytycznie skomentowała też sposób działania ministra Belki, który - według niej - za wszelką cenę chce dowieść swoich kwalifikacji politycznych, sprawiając, że gra polityczna staje się ważniejsza niż umiejętności profesjonalne.

d3bkomp

Kto tak naprawdę jest winny katastrofy finansów publicznych, z którą boryka się obecny rząd? Paradowska jest zdania, że ta sytuacja jest efektem kumulacji wielu zaniedbań i braku odwagi niemal wszystkich rządów sprawujących władzę od 1993 r.

W ocenie dziennikarki, wprowadzenie na rynek jednolitej europejskiej waluty jest bezprecedensowym wydarzeniem, które buduje gospodarkę Europy, a zarazem nie pozbawia poszczególnych krajów ich narodowej tożsamości. Zapytana, któremu politykowi postawiłaby najwyższą notę za działalnośc w ubiegłym roku, komentatorka odparła: Nie ma takiego polityka, dla którego wysoka ocena byłaby bezdyskusyjna. Wydaje mi się jednak, że najmniej błędów popełniał Aleksander Kwaśniewski. Najwięcej pochwał za skuteczność w 2001 r. powinien - według Paradowskiej - zebrać Sojusz Lewicy Demokratycznej.(kar)

d3bkomp

Podziel się opinią

Share
d3bkomp
d3bkomp
Więcej tematów