Trwa ładowanie...

Papież przybył do Australii

Papież Benedykt XVI przybył do Australii, rozpoczynając najdłuższą z dotychczasowych, dziewięciodniową pielgrzymkę swego pontyfikatu.
Share
Papież przybył do Australii
Źródło: AFP
d3ifvhm

Jej głównym punktem będzie pobyt w Sydney, gdzie papież weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Głównym hasłem imprezy ma być walka ze światowymi zmianami klimatycznymi.

Po przybyciu do Darwin Benedykt XVI oświadczył, że Kościół Rzymskokatolicki w Australii musi stawić czoła trudnemu problemowi skandali na tle seksualnym, w które zamieszani są duchowni.

W rozmowie z dziennikarzami na pokładzie samolotu, papież zapewnił że będą podjęte wszelkie możliwe działania aby zapobiec kolejnym tego rodzaju przypadkom oraz udzielona będzie pomoc ofiarom.

d3ifvhm

Konieczne jest aby Kościół doprowadził do pojednania, zapobiegał, pomagał, ale także uznał swoją winę - podkreślił Benedykt XVI.

Dodał, że tego rodzaju przypadki "są nie do pogodzenia z misją duchownego" oraz, że konieczna jest refleksja nad "tym co jest niedostateczne w kształceniu księży".

Organizacja "Broken Rites", grupująca ofiary molestowania seksualnego ze strony księży, zamierza zorganizować serię protestów podczas pobytu papieża.

d3ifvhm

Podziel się opinią

Share
d3ifvhm
d3ifvhm
Więcej tematów