Trwa ładowanie...
d2rbwtr

Papież namawiany do operacji

Jan Paweł II (AFP)
Nie wykluczone, że papież, który od dwóch tygodni cierpi na silny ból kolana, będzie się musiał poddać kolejnej operacji. Albo natychmiastowy odpoczynek, albo Wasza Świątobliwość nie będzie mógł wziąć udziału w Drodze Krzyżowej w Koloseum w Wielki Piątek - takim argumentem, według prasy, lekarze przekonali Jana Pawła II do rezygnacji z normalnych zajęć w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Share
d2rbwtr

Odwołane zostały wszystkie spotkania, które miały się odbyć poza Pałacem Apostolskim, w tym dwie kolejne wizyty w rzymskich parafiach - 10 i 17 marca. Zmianie ulegnie też najprawdopodobniej program sobotniego spotkania papieża z półtoratysieczną pielgrzymką z Polski, która z prymasem Józefem Glempem na czele przyjeżdża do Watykanu w 10. rocznicę wprowadzenia nowej organizacji Kościoła w naszym kraju. Papież nie przyjdzie do auli Pawła VI, lecz pozdrowi rodaków z okna swego apartamentu, tak jak uczynił to dzisiaj po audiencji generalnej.

Lekarze zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą. Tymczasem prasa sugeruje, że może konieczna będzie operacja chorego kolana. Boli ono papieża od 23 lutego, czyli od zakończenia rekolekcji wielkopostnych w Watykanie, podczas których jak zwykle klęczał. Prawa noga dokucza Janowi Pawłowi II od 1994 roku, kiedy złamał szyjkę kości udowej. Od tej pory ma wyraźne trudności z poruszaniem się. (aka)

d2rbwtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rbwtr
d2rbwtr
Więcej tematów