Trwa ładowanie...
drac2py

Papieski Anioł Pański

Jak każdego roku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia papież odmówił z wiernymi obecnymi na Placu św. Piotra modlitwę Anioł Pański. Poprzedził ją rozważaniem na temat wspominanego w środę przez Kościół świętego Szczepana męczennika.

Share
drac2py

Jesteśmy jeszcze oczarowani cudem, jaki wydarzył się świętej nocy, rozważamy tajemnicę Bożego Narodzenia i jego konsekwencje - powiedział Jan Paweł II do kilkunastu tysięcy osób, które zebrały się w południe pod oknami jego apartamentu. I w naszych czasach słychać słowa aniołów w Betlejem: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan - dodał papież.

Jan Paweł II powiedział, że narodziny Chrystusa są nieocenionym darem, który, jeśli zrozumie się go i przyjmie do końca, odmieni życie człowieka i uczyni go zdolnym do ewangelicznego heroizmu. Tak było ze świętym Szczepanem, pierwszym męczennikiem chrześcijaństwa. Papież podkreślił, że jego ofiara przypomina nam, że Dzieciątko Jezus wzywa nas, byśmy szli za nim od betlejemskiego żłóbka po Golgotę i krzyż, dzieląc z nim zwycięstwo nad śmiercią.(ck)

drac2py
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drac2py
drac2py
Więcej tematów