Trwa ładowanie...
d41t5xr
skaner
26-04-2002 12:21

Panda ActiveScan - z certyfikatami


Po serii rygorystycznych testów, jakim poddawane są z reguły komercyjne programy antywirusowe, organizacja West Coast Labs przyznała bezpłatnemu skanerowi Pandy trzy najważniejsze certyfikaty: Trojan Checkmark, Antivirus Checkmark Level 1 oraz Antivirus Checkmark Level 2. Oznacza to, że darmowe rozwiązanie Pandy spełnia najściślejsze kryteria jakości wyznaczone przez West Coast Labs dla produktów komercyjnych. West Coast Labs w USA należą do najbardziej prestiżowych, niezależnych organizacji do spraw bezpieczeństwa systemów IT. Przeprowadzane tam testy oraz przyznawane w ich wyniku certyfikaty mają dostarczać wiarygodnych informacji na temat rozwiązań dostępnych na rynku oprogramowania antywirusowego.

d41t5xr
d41t5xr

Panda Active Scan uzyskał następujące certyfikaty: Trojan Checkmark, przyznawany produktom, które w długiej serii testów wykażą stuprocentową skuteczność wykrywania koni trojańskich, ponadto żaden alarm nie może okazać się fałszywy; Antivirus Checkmark Level 1, który gwarantuje, że dany produkt wykrywa wszystkie spośród uaktualnianej na bieżąco listy najgroźniejszych wirusów, które w danym czasie krążą po sieciach i stwarzają największe zagrożenia (tzw. The WildList); Antivirus Checkmark Level 2 otrzymują programy, które nie tylko wykrywają, ale również usuwają te "dziko żyjące" wirusy.

Panda ActiveScan to darmowe narzędzie wyszukujące i usuwające wirusy online. Użytkownik nie instaluje programu u siebie, ale łączy się z nim przez Internet, a program przeszukuje jego system i usuwa wirusy podczas połączenia. Ponadto korzystając ze skanera online użytkownik ma pewność, że jego system sprawdzany jest przez program antywirusowy wyposażony w absolutnie najświeższą encyklopedię wirusów. Panda ActiveScan był już wielokrotnie wyróżniany, m. in. przez amerykańskie wydanie miesięcznika PC World, który przyznał mu tytuł "Best online antivirus 2001". (jt)

d41t5xr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41t5xr
Więcej tematów