Trwa ładowanie...
d3yj7vu

Paliwa drożeją

Po niespełna dwóch tygodniach stabilizacji cen w detalu, paliwa znowu drożeją - wynika z danych łódzkiego biura "Refleks", które obserwuje polski rynek paliwowy.

Share
d3yj7vu

Według analityków biura seria podwyżek cen benzyny w hurcie ogłoszonych po 23 marca nie mogła pozostać bez wpływu na decyzje właścicieli stacji. W stosunku do poziomu z ubiegłego tygodnia litr benzyny Eurosuper 95 podrożał średnio o 9 groszy do 4 złotych 19 groszy. W tym samym czasie ceny oleju napędowego wzrosły o blisko 6 groszy za litr do 3 złotych 66 groszy.

Najwięcej powodów do zadowolenia mają konsumenci LPG, za litr autogazu płacimy średnio 1 złoty 83 grosze, czyli o 1 grosz za litr mniej niż tydzień temu.

Według analityków wśród inwestorów pojawia się coraz więcej spekulacji, że zapasy paliw w USA nie zdołają zaspokoić popytu w miesiącach letnich, na które przypada szczyt zapotrzebowania na benzyny. Departament Energii USA podał w środę, że w ubiegłym tygodniu zapasy benzyny spadły - w ciągu ostatnich ośmiu tygodniu w sumie aż o 10 %. To właśnie te informacje okazały się kluczowe dla rynku.

Przed dalszymi wzrostami cen ropy i wyższą skalą podwyżek benzyny uchroniły rynek informacje o uwolnieniu brytyjskich żołnierzy przetrzymywanych w Iranie od 23 marca. Wcześniej z tego właśnie powodu odnotowaliśmy wyraźny wzrost cen ropy, istniało bowiem ryzyko zakłóceń w dostawach ropy z Zatoki Perskiej.

d3yj7vu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yj7vu
Więcej tematów