Trwa ładowanie...
owsiak

Owsiak zrzekł się Wiktorów

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Jerzy Owsiak zrzekł się otrzymanych Wiktorów, nagród dla
najpopularniejszych osobowości telewizyjnych. W liście otwartym wyraził oburzenie z powodu przyznania
specjalnego Super Wiktora prezesowi Polsatu, Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi.

Share
Owsiak zrzekł się Wiktorów
Źródło: PAP
d7r1cv7

W liście do Józefa Węgrzyna, pomysłodawcy Wiktorów, Owsiak nazwał nagrodę dla Solorza-Żaka "skandalem" oraz "absolutnym przelaniem kropli kołtuństwa, nonszalancji i dyskredytowania wszystkich wcześniej wręczonych Wiktorów". Podkreślił, że Solorz to biznesmen, a Wiktory nie były przeznaczone dla takich osób.

"Instytucja wzajemnej adoracji"

Jak napisał Owsiak, Wiktory stały się "instytucją wzajemnej adoracji". "Dlatego osobiście zrzekam się wszystkich przyznanych Wiktorów i proszę mi podać adres, na który mogę wysłać ten cały stworzony przez Pana złom" - napisał w liście Owsiak.

Jerzy Owsiak przypomniał także treść wywiadu, jakiego udzielił w poniedziałek tuż przed galą dziennikarzom telewizyjnej Jedynki.

d7r1cv7

"Powiedziałem, że przyznawanie Wiktorów odbywa się od wielu lat w tym samym gronie, że w sposób ograniczony dopuszcza się twórców telewizyjnych oraz programy, które, mimo tego że są znane wszystkim telewidzom, nie odzwierciedlają wielkiej machiny mediów telewizyjnych" - czytamy w liście Owsiaka.

Podczas poniedziałkowej gali w warszawskim Teatrze Narodowym Owsiak wręczał statuetkę Wiktora aktorce Annie Dymnej, wyróżnionej w tym roku Super Wiktorem za całokształt osiągnięć. Na scenie Owsiak powiedział, że zgodził się na udział w gali przede wszystkim ze względu na szacunek dla Dymnej.

Zaskoczony Węgrzyn

Pomysłodawca Wiktorów dziennikarz Józef Węgrzyn jest zaskoczony zarzutami, jakie pod jego adresem wystosował Owsiak. Węgrzyn podkreślił, że nagroda dla Solorza-Żaka przyznana została przez kapitułę konkursu za "stworzenie pierwszej w naszej historii telewizji prywatnej".

Być może pan Owsiak nie usłyszał uzasadnienia, bo kiedy wręczająca statuetkę Beata Tyszkiewicz odczytywała treść werdyktu, grała orkiestra - tłumaczył Węgrzyn. Jak podkreślił, specjalnego Super Wiktora dla Zygmunta Solorza-Żaka przyznała kapituła, a nie Akademia Wiktorów, do której należy Jerzy Owsiak.

d7r1cv7

Kto głosował "za"

Węgrzyn wyjaśnił, że spośród 19 osób tworzących kapitułę, 15 członków głosowało za przyznaniem statuetki Solorzowi-Żakowi, a pozostałe cztery osoby były nieobecne lub wstrzymały się od głosu.

W Kapitule Wiktorów zasiadają: Ewa Drzyzga, Jan Englert, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Ibisz, Bogusław Kaczyński, Marek Kondrat, Jan Miodek, Krzysztof Mroziewicz, ks. Arkadiusz Nowak, Andrzej Olechowski, Tomasz Raczek, Alicja Resich-Modlińska, Włodzimierz Szaranowicz, Nina Terentiew, Grażyna Torbicka, Beata Tyszkiewicz, Mariusz Walter, Józef Węgrzyn i Jacek Żakowski.

d7r1cv7

Podziel się opinią

Share
d7r1cv7
d7r1cv7
Więcej tematów