Trwa ładowanie...
dqa7vmy

Order Orła Białego dla Osadczuka

Bohdan Osadczuk - wybitny ukraiński historyk i publicysta, rzecznik polsko-ukraińskiego pojednania, współpracownik paryskiej "Kultury" - odznaczony został w czwartek Orderem Orła Białego.

dqa7vmy
dqa7vmy

Z okazji święta rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezydent Aleksander Kwaśniewski wręczył wysokie odznaczenia państwowe 36 osobom, w tym m.in. Hannie Gronkiewicz-Waltz, Markowi Piwowskiemu, Wiesławowi Ochmanowi, Teresie Torańskiej, Waldemarowi Kuczyńskiemu, Andzie Rottenberg i Barbarze Piwnik.

Jest to dla mnie kompletne zaskoczenie - mówił Osadczuk, który na uroczystość wręczenia odznaczeń przyjechał z Berlina. Stosunki polsko-ukraińskie profesor ocenia jako dobre na górze, słabsze na średnim szczeblu, a zupełnie niedobre na dole. Historyk wytykał obu krajom brak kontaktów między młodzieżą i zbyt małą wzajemną znajomość języka i kultury

To jest ogromne zaskoczenie, że za antypaństwową działalność dostałem państwowe wyróżnienie - komentował Piwowski. Reżyser kultowego filmu "Rejs" otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. (kar)

dqa7vmy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqa7vmy
Więcej tematów