Trwa ładowanie...
d3esmtu
władimir putin

Order dla Putina "orderem dla szpiega"?

Premier Rosji Władimir Putin spotka się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel, aby omówić sprawę dostaw gazu do Europy. Putin weźmie też udział w balu w drezdeńskiej operze. Zostanie tam odznaczony "Saksońskim Orderem Wdzięczności". Dziennik „Der Tagesspiegel" komentuje to wydarzenie tytułem "Order dla szpiega".

Share
d3esmtu

W czasach NRD obecny premier Rosji był w Dreźnie rezydentem sowieckiego wywiadu KGB. Na uroczystym balu w tamtejszej operze ma zostać odznaczony "Saksońskim Orderem Wdzięczności" za zasługi na rzecz rosyjsko - niemieckiej wymiany kulturalnej.

Wielu mieszkańców miasta przyjęło tę wiadomość z niesmakiem. Tym bardziej, że nie są znane zasługi Putina dla kultury - ani z czasów jego służby w sowieckim wywiadzie, ani na stanowiskach prezydenta i premiera Rosji.

Stąd podejrzewa się, że przyznanie Putinowi orderu jest zabiegiem reklamowym, który ma podnieść rangę balu w operze. Politycy Partii Zielonych ironizują proponując przyznanie podobnego orderu dyktatorowi Libii Kadafiemu, a dziennik „Der Tagesspiegel" komentuje to wydarzenie tytułem "Order dla szpiega".

d3esmtu

Podziel się opinią

Share
d3esmtu
d3esmtu
Więcej tematów