Trwa ładowanie...
d9mc9g0
d9mc9g0
przyszłość

Orbitalny list do przyszłosći

Share
d9mc9g0

Satelita KEO, który najprawdopodbniej zostanie wysłany w kosmos w 2001r., będzie zawierał listy od nas do naszych potomków. Po 50 tys. lat wędrówki po orbicie, wróci na Ziemię, dostarczając listy zapisanie na CD-ROMie.
Według planów KEO ma wznieść się na wysokość 1400 km nad powierzchnią Ziemi, a następnie powoli opadać. Zasilany będzie wyłącznie przez baterie słonecze zainstalowane na skrzydłach. 50 tys. lat po starcie spadnie na powierzchnię planety, chroniony przed rozbiciem przez obudowę. Jest również przygotowany na wodowanie.
Oprócz listów, współczesny „kamień z Rosetty”, będzie zawierał także „instrukcję obsługi”, sekwencję ludzkiego DNA, raport o naszych czasach oraz zamknięte w diamencie trzy żywioły dające życie naszej planecie - wodę, powietrze i ziemię, a także próbkę ludzkiej krwi. Projekt w całości finansowany jest z dobrowolnych dotacji.
Każdy, kto chce przesłać list do przyszłości może wejść na stronę KEO – www.keo.org - gdzie oprócz możliwości napisania dokumentu, może również zaznajomić się z ideą przyświecającą projektodawcom.
Organizatorzy całego przedsięwzięcia nie wiedzą tylko jednego – czy za 50 tys. lat będą jacyś odbiorcy?
Andrzej Grochal - Wirtualna Polska

d9mc9g0

Podziel się opinią

Share
d9mc9g0
d9mc9g0
Więcej tematów