Trwa ładowanie...
d3hpqyt
Defence24

Obywatelu, pisz petycje

Każdy będzie miał prawo zmusić posłów do zajęcia się dowolną sprawą. W sejmie powstanie komisja ds. petycji - donosi "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obywatelu, pisz petycje
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d3hpqyt

Co roku do sejmu napływają dziesiątki tysięcy listów. Tylko w lutym było ich 3311. Specjalna komórka w Kancelarii Sejmu przygotowuje zestawienia tematyki korespondencji dla posłów, jednak oni rzadko uwzględniają zawarte w nich postulaty. To się zmieni. W sejmie powstanie złożona z posłów komisja ds. petycji.

- Jesteśmy na etapie spotkań z legislatorami. Pracujemy nad zmianą regulaminu sejmu - informuje Maciej Mroczek z Twojego Ruchu, przewodniczący Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

Komisja ma liczyć kilkunastu członków i nie jest wykluczone, że zostanie powołana dopiero po wyborach. Teoretycznie jednak powinna działać już we wrześniu. To wtedy wchodzi w życie uchwalona w ubiegłym roku ustawa o petycjach. Zakłada ona, że każda osoba bądź grupa osób będzie mogła składać petycje do "organów władzy publicznej" oraz "organizacji lub instytucji społecznych".

d3hpqyt

Podziel się opinią

Share
d3hpqyt
d3hpqyt
Więcej tematów