Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
inscenizacja
18-07-2016 08:23

Oblężenie Malborka 2016

Od 22 do 24 lipca malborska twierdza zamieni się w tętniące życiem średniowieczne miasto.

Oblężenie Malborka 2016Źródło: Muzeum Zamkowe w Malborku /, fot: Michał Statkiewicz
d2bflbz
d2bflbz

Jak za dawnych czasów pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. Będą rycerskie pojedynki i pokazy konne. Możecie liczyć na widowiskowe elementy kaskaderskie. W końcu do Malborka przybędą najlepsi koniarze, a wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Dzielnych wojaków będzie można zobaczyć na terenach wokół zamku, a także na scenie. Przecież podczas oblężenia nie może zabraknąć scenek z pojedynkami rycerskimi. Na tej samej scenie będzie też miejsce na przedstawienia teatralne i koncerty.

To wszystko zobaczycie w Fosie Południowej, a w Fosie Północnej odbędą się turnieje i sportowe walki rycerskie. Nad rozgrywkami czuwać będą najlepsi na świecie sędziowie. Pokazy sokolnicze to kolejny punkt programu. Swoje umiejętności z drapieżnikami zaprezentują najlepsi sokolnicy w Europie. Będzie też czas na pląsy... Średniowieczny taniec będzie Wam towarzyszył nie tylko na scenie, ale również wokół zamku.

Jak zwykle na międzymurzu odbędzie się jarmark rzemiosła. Będzie co posmakować, zobaczyć i poznać różne tajemnice, do których na co dzień zwykły śmiertelnik nie ma dostępu. Kowale, kucharze, szewcy, krawcy będą dzielili się z Wami tajnikami swojego rzemiosła. Żonglerka flagami to kolejna atrakcja, jaką dla Was przygotowaliśmy. Wspólnie możemy też wykuć miecz z damasceńskiej stali.

Pamiętamy o najmłodszych! Dla dzieci przygotowaliśmy „Gród dziecięcy” z teatrzykami, kuglarzami, warsztatami i zabawami. Blisko 20 animatorów będzie prowadzić z dziećmi różne zajęcia związane ze średniowieczem. A wszystkiemu przyglądać się będzie sam Król Jagiełło. Wieść niesie, że dzielić będzie hojnie wśród małych poddanych słodkie łakocie.

d2bflbz

A wieczorami, w piątek i sobotę, o godz. 22, Inscenizacja Oblężenia Malborka.

Tegoroczne Oblężenie Malborka to także niezwykła możliwość zwiedzania zamku. Specjalnie na piątkowy i sobotni wieczór przygotowaliśmy „Rycerską przygodę na Zamku” – nocne zwiedzanie. Naradzie Wielkiego Mistrza z kilkoma dostojnikami będzie można przyglądać się w zamkowych komnatach. Skryba wszystkie wypowiedziane zdania będzie skrzętnie notować. Zanim jednak wejdziecie do zamku, przywita Was w progu straż zamkowa, jak w XIII –XVI wieku. W drodze na naradę spotkacie też pewne konne poselstwo, które król wysłał do Wielkiego Mistrza.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie szykujemy dla Was w piątek oraz sobotę (22 i 23 lipca), od godziny 19, gdy wejdziecie zwiedzać zamek.

Traficie również na biesiadę z muzykantami. Przy stole będzie się lało wino, podawane będzie jadło, a rycerze będą śpiewać i głośno dyskutować. W innej części twierdzy czeka z kolei kolacja u mnichów, a po niej czytanie Pisma Św. W zamkowej kuchni rozpalimy ogień i jak za dawnych czasów będziemy na niej gotować.

d2bflbz

Słyszycie już ten gwar i czujecie zapachy? Macie przed oczami obraz Wielkiego Mistrza? To magia średniowiecza!

Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia!
Termin: 22 i 23 lipca
Godziny: od 19.00 do godz. 20.30 (wejścia co 10 minut)
Miejsce zbiórki: przy kasach biletowych
Ceny biletów: 30 zł normalny 25 zł ulgowy

d2bflbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bflbz
Więcej tematów