Trwa ładowanie...
d3jz5sh

Nowy adres internetowy policji

www.policja.pl - to nowy adres internetowy witryny Komendy Głównej Policji. Strona działa od 3 lat - bywa, że odwiedza ją dziennie kilkanaście tysięcy internautów.

Share
d3jz5sh

Strona Komendy Głównej Policji jest obsługiwana przez biuro prasowe Komendy, a budowana była z myślą o pomocy dziennikarzom w ich pracy. Z czasem zaczęli ją odwiedzać nie tylko żurnaliści, ale również inni internauci zainteresowani policyjnymi informacjami - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Paweł Biedziak.

Na stronie - która jeszcze jakiś czas dostępna będzie pod starym adresem www.kgp.gov.pl - policja zamieszcza m.in. aktualne informacje, statystyki, zdjęcia poszukiwanych osób (jest tam m.in. policyjna top-lista najgroźniejszych z poszukiwanych przestępców) czy adresy jednostek policyjnych. Nieraz pojawiają się również do ściągnięcia pliki z nagranymi wypowiedziami pracowników biura prasowego, które rozgłośnie radiowe mogą wykorzystać na antenie.

_ W sytuacjach "gorących", gdy dzieje się coś ważnego, na stronie na bieżąco pojawiają się najnowsze informacje, wykorzystują je media. Wtedy odnotowujemy do kilkudziesięciu tysięcy wejść dziennie_ - poinformował Biedziak.

d3jz5sh

Korzystając z odnośników na stronie można również przekazać policji informację. Tak działo się np. po zabójstwie 4 osób w filii Kredyt Banku w Warszawie - z wielu e-maili, które dotarły wtedy do komendy głównej, część okazała się przydatna. Również po atakach terrorystycznych na USA policja zwróciła się do tych internautów, którzy znajdą informacje mogące naprowadzić na ślad sprawców zamachów, o wysyłanie tych informacji poprzez sieć do policji.

Pocztą elektroniczną można również poinformować o nieprawidłowościach w pracy policji. Sygnały te są sprawdzane - zapewnił Biedziak. (miz)

d3jz5sh

Podziel się opinią

Share
d3jz5sh
d3jz5sh
Więcej tematów