Trwa ładowanie...
13-10-2014 11:50

Nowoczesne autobusy wkrótce trafią do Sosnowca

PKM Sosnowiec podpisało umowę wartą ok. 17 mln zł z firmą Solaris Bus&Coach. Wygrała ona przetarg na dostawę 14 nowych autobusów - sześciu 12-metrowych i ośmiu 18-metrowych. Każdy będzie wyposażony w alkolocki, gniazda USB oraz Wi-Fi.

Nowoczesne autobusy wkrótce trafią do SosnowcaŹródło: pkm.pl
d2dgli2
d2dgli2

Firma z Bolechowa ma dostarczyć nowe pojazdy do końca marca. Jednak najprawdopodobniej pojawią się one w Sosnowcu już w połowie marca - między 10 a 20.

Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i system informacji pasażerskiej. Dodatkowymi udogodnieniami ma być Wi-Fi oraz gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych. Nowością w sosnowieckiej komunikacji publicznej będą zainstalowane w autobusach alkolocki - urządzenia uniemożliwiające jazdę kierowcom pod wpływem alkoholu.

PKM Sosnowiec uzyska nowe pojazdy za ok. 17 mln zł, z czego 11,8 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Województwo Śląskie zadecydowało o przyznaniu środków na ten cel dopiero po pięciu latach - wtedy sosnowiecka firma zaczęła się starać o pieniądze na nowe autobusy.

d2dgli2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dgli2
Więcej tematów