Trwa ładowanie...
d4i3l2i

Nowoczesne autobusy wkrótce trafią do Sosnowca

PKM Sosnowiec podpisało umowę wartą ok. 17 mln zł z firmą Solaris Bus&Coach. Wygrała ona przetarg na dostawę 14 nowych autobusów - sześciu 12-metrowych i ośmiu 18-metrowych. Każdy będzie wyposażony w alkolocki, gniazda USB oraz Wi-Fi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesne autobusy wkrótce trafią do Sosnowca
(pkm.pl)
d4i3l2i

Firma z Bolechowa ma dostarczyć nowe pojazdy do końca marca. Jednak najprawdopodobniej pojawią się one w Sosnowcu już w połowie marca - między 10 a 20.

Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i system informacji pasażerskiej. Dodatkowymi udogodnieniami ma być Wi-Fi oraz gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych. Nowością w sosnowieckiej komunikacji publicznej będą zainstalowane w autobusach alkolocki - urządzenia uniemożliwiające jazdę kierowcom pod wpływem alkoholu.

PKM Sosnowiec uzyska nowe pojazdy za ok. 17 mln zł, z czego 11,8 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Województwo Śląskie zadecydowało o przyznaniu środków na ten cel dopiero po pięciu latach - wtedy sosnowiecka firma zaczęła się starać o pieniądze na nowe autobusy.

d4i3l2i

Podziel się opinią

Share

d4i3l2i

d4i3l2i
Więcej tematów