Trwa ładowanie...

Nowe zasady programu Opieka 75+

Opieka 75+ to program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest realizowany przez samorządy i polega na świadczeniu usług opiekuńczych dla seniorów w miejscach zamieszkania. Od 2019 roku będzie skierowany także do seniorów w rodzinach.

Share
Nowe zasady programu Opieka 75+
Źródło: iStock.com
d18yowx

Opieka 75+ również dla seniorów pozostających w rodzinach

Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że od 2019 roku program Opieka 75+ będzie skierowany nie tylko do osób samotnych, ale również do seniorów pozostających w rodzinach. Na realizację programu przeznaczono ponad 75 mln złotych.

Program Opieka 75+ adresowany jest do małych gmin

"Program Opieka 75+ był programem pilotażowym" – podkreśla minister Rafalska. Całość jest adresowana do małych gmin – do 60 tys. mieszkańców. Na wsparcie mogą jednak liczyć tylko te samorządy, które świadczą usługi opiekuńcze samodzielnie. Pieniądze z programu Opieka 75+ mogą być przeznaczone na zwiększenie liczby godzin usług opiekuńczych dla potrzebujących seniorów.

Zgodnie z zasadą programu Opieka 75+ usługi opiekuńcze mogą być świadczone seniorom w miejscu ich zamieszkania, jeśli z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych czy opieki higienicznej i pielęgnacji.

d18yowx

Podziel się opinią

Share
d18yowx
d18yowx
Więcej tematów