Trwa ładowanie...
d8aln8u
IAR

Nowa trasa przerzutu imigrantów na Wyspy

Nowa trasa przepraw nielegalnych imigrantów z Francji do Anglii. Z dużo mniejszym rozgłosem niż w Calais, przerzut prowadzony jest przez port w pobliskiej Dunkierce, znanej z historycznej ewakuacji brytyjskiego korpusu ekspedycyjnego w czerwcu 1940 roku.
Share
Port w Dunkierce
Port w DunkierceŹródło: Fotolia, Fot: jerome berquez
d8aln8u

Port w Dunkierce jest mniej ruchliwy niż w Calais i o wiele mniejsze jest też tamtejsze obozowisko imigrantów. Przebywa w nim zaledwie około 80 osób, ale jego rezydenci stale się zmieniają. Jak donoszą brytyjskie media, jest to etap dobrze zorganizowanej trasy przerzutu do Anglii.

Lokalny mer, Franck Dhersin powiedział, że kontrolę nad obozem i przemytem imigrantów sprawuje mafia, złożona z pochodzących z Iraku i Syrii przestępców. Jak mówił mer, legitymują się oni brytyjskimi paszportami. Mafia wymusza posłuch brutalnymi metodami.

Miejscowa policja odnotowała już szereg napaści z nożami i postrzeleń. Skonfiskowała też 30 samochodów osobowych z brytyjską rejestracją, w tym drogich BMW i jaguarów. Służyły one przypuszczalnie do przerzutu nielegalnych imigrantów, płacących za taką podróż do Dover po 1500 euro.

Brytyjski europoseł Mike Hookem, który chciał zbadać sprawę i udał się wczoraj do obozowiska imigrantów w Dunkierce, został stamtąd przepędzony przez gangsterów z rewolwerami.

d8aln8u

Podziel się opinią

Share
d8aln8u
d8aln8u
Więcej tematów