Trwa ładowanie...
ddmak14

NIK-owskie przetargi


W środę mija termin zgłaszania kandydatów na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
Kandydatów może zgłaszać marszałek Sejmu lub grupa co najmniej 35 posłów. Prezesa NIK powołuje Sejm bezwzględną większością głosów, za zgodą Senatu.

Share
ddmak14

Środowa Gazeta Wyborcza twierdzi, że kandydatem Unii Wolności na stanowisko prezesa NIK jest Helena Góralska. PSL chce wyboru obecnego prezesa Janusza Wojciechowskiego na drugą kadencję; sam Wojciechowski zgadza się kandydować. Nikogo nie zgłosił SLD.

Rzecznik klubu AWS Grzegorz Cygonik poinformował, że kandydatem AWS na prezesa NIK będzie najprawdopodobniej szef Komisji Finansów Publicznych Mirosław Sekuła. Natomiast kandydatura wiceministra transportu Krzysztofa Tchórzewskiego z PPChD została zgłoszona bez wiedzy prezydium klubu - dodał Cygonik.

Sojusz poprze kandydaturę Wojciechowskiego na prezesa NIK - poinformował PAP Leszek Miller. PSL zwróciło się do nas w tej sprawie. My wysoko oceniamy działalność pana Wojciechowskiego jako prezesa NIK. Część posłów SLD podpisało się pod wnioskiem ludowców z jego kandydaturą - dodał.

Według marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, Izba zajmie się powołaniem prezesa NIK na posiedzeniu zaplanowanym na 20-22 czerwca.

Płażyński przypomniał, że najpierw muszą być zgłoszone kandydatury na szefa NIK, następnie muszą być zaopiniowane przez komisję sejmową, a dopiero później mogą być rozstrzygane na posiedzeniu Sejmu.(mag)

Podyskutuj o tym na naszym czacie dnia

ddmak14

Podziel się opinią

Share
ddmak14
ddmak14
Więcej tematów