Trwa ładowanie...
witold pyrkosz

Nie żyje Witold Pyrkosz

Informacja o śmierci aktora pojawiła się na oficjalnej stronie serialu "M jak miłość" na Facebooku.


Share
Nie żyje Witold Pyrkosz
Źródło: Twitter
d3zl108

Aktor filmowy i teatralny. W grudniu skończył 90 lat.

"Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy" - napisano na oficjalnym profilu serialu "M jak miłość".

Nazywany był "królem polskich seriali". To pamiętny Pyzdra z "Janosika", Wichura z "Czterech pancernych i psa", Balcerek z "Alternatyw 4", Mostowiak w "M jak miłość" i Duńczyk z filmów "Vabank" i "Vabank 2". W „M jak miłość” Pyrkosz grał od początku serialu w 2000 roku.

Witold Pyrkosz urodził się 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie. Ukończył on Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Dyplom uzyskał w wieku 28 lat. Na deskach teatru zadebiutował rok później w sztuce Włodzimierza Perzyńskiego „Lekkomyślna siostra” reżyserowanej przez Tadeusza Kubalskiego. Wkrótce też rozpoczęła się filmowa kariera Witolda Pyrkosza. Aktor zagrał w kilkudziesięciu produkcjach, kreując wiele ponadczasowych ról.

d3zl108

Podziel się opinią

Share
d3zl108
d3zl108
Więcej tematów