Trwa ładowanie...

Nie żyje Janusz Sanocki

W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu zmarł były poseł Janusz Sanocki. Był chory na COVID-19.

Nie żyje Janusz SanockiNie żyje Janusz SanockiŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d23jl8q
d23jl8q

"Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. Zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej 'walki' z covidem. Trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło" - informował 19 listopada w mediach społecznościowych 66-letni Janusz Sanocki.

Niestety, wkrótce jego stan się pogorszył. 1 grudnia przetransportowano go do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i podłączony do respiratora.

"Nasz kolega Poseł Janusz Sanocki walczy z covidem, jest w śpiączce pod respiratorem. Janusz, bądź silny!" - napisał wówczas na Twitterze Marek Jakubiak.

Niestety, lekarzom nie udało się ocalić życia polityka. Były poseł zmarł w poniedziałek.

d23jl8q

"Będę za Tobą tęsknił Przyjacielu. Od 16 nie ma go wśród nas" - napisał w poniedziałek na swoim profilu na Twitterze Marek Jakubiak.

Polityka pożegnał także premier Mateusz Morawiecki. "Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale nie mam wątpliwości, że zawsze działał w zgodzie z interesem Polski i w poczuciu odpowiedzialności za Nią. Będziemy o tym pamiętać" - napisał na swoim profilu na Facebooku premier.

Janusz Sanocki był samorządowcem, politykiem i przedsiębiorcą. W latach 1998-2001 był burmistrzem Nysy.

W 2015 roku uzyskał mandat z list Kukiz'15, ale do klubu nie wszedł. Pod koniec kadencji współtworzył z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem koło Przywrócić Prawo.

Źródło: radioopole.pl, nowinynyskie.com.pl

d23jl8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23jl8q
Więcej tematów