Trwa ładowanie...
d2rb4ho
d2rb4ho
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
klub

Nie ma już klubu LiD

Klub Lewicy i Demokratów zmienił dotychczasową nazwę na Klub Poselski Lewicy. Klub opuściło ponadto ośmiu posłów wywodzących się z SdPl, z szefem tej partii Markiem Borowskim na czele. Obecnie klub Lewicy ma 42 posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2rb4ho

Klub zdecydował w głosowaniu, aby nazywał się klubem "Lewicy" - powiedział dziennikarzom jego szef Wojciech Olejniczak. W jego ocenie, to dobra nazwa, która "pokazuje, że SLD otwiera się na wiele środowisk, które nie są reprezentowane w parlamencie".

W dawnym klubie LiD było 10 posłów SdPl.

W trakcie wtorkowego posiedzenia klub opuściło ośmioro posłów z Socjaldemokracji Polskiej, w tym Borowski. W sobotę Konwentu SdPl przyjął uchwałę o utworzeniu w Sejmie własnego koła.

d2rb4ho

Dwójka posłów wywodzących się z Socjaldemokracji: Anna Bańkowska i Romuald Ajchler nie zdecydowała się jednak opuścić klubu "Lewicy".

Nie widziałam jakiegoś specjalnego powodu, żeby się dzielić. Uważam, że to nie jest dobry moment - argumentowała Bańkowska. Jej zdaniem, należy robić wszystko, aby po lewej stronie sceny politycznej "kojarzyć".

Wcześniej ówczesny klub LiD opuściło już trzech posłów związanych z Partią Demokratyczną, którzy utworzyli Demokratyczne Koło Polskie.

Klub "Lewicy" przyjął nowe logo: biały napis na czerwonym tle. Olejniczak zapowiada, że na następnym posiedzeniu klubu przeprowadzone zostaną zmiany w jego prezydium.

d2rb4ho

Podziel się opinią

Share

d2rb4ho

d2rb4ho
Więcej tematów