Trwa ładowanie...
d17y32w
d17y32w
klub

Nie ma już klubu LiD

Klub Lewicy i Demokratów zmienił dotychczasową nazwę na Klub Poselski Lewicy. Klub opuściło ponadto ośmiu posłów wywodzących się z SdPl, z szefem tej partii Markiem Borowskim na czele. Obecnie klub Lewicy ma 42 posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d17y32w

Klub zdecydował w głosowaniu, aby nazywał się klubem "Lewicy" - powiedział dziennikarzom jego szef Wojciech Olejniczak. W jego ocenie, to dobra nazwa, która "pokazuje, że SLD otwiera się na wiele środowisk, które nie są reprezentowane w parlamencie".

W dawnym klubie LiD było 10 posłów SdPl.

W trakcie wtorkowego posiedzenia klub opuściło ośmioro posłów z Socjaldemokracji Polskiej, w tym Borowski. W sobotę Konwentu SdPl przyjął uchwałę o utworzeniu w Sejmie własnego koła.

d17y32w

Dwójka posłów wywodzących się z Socjaldemokracji: Anna Bańkowska i Romuald Ajchler nie zdecydowała się jednak opuścić klubu "Lewicy".

Nie widziałam jakiegoś specjalnego powodu, żeby się dzielić. Uważam, że to nie jest dobry moment - argumentowała Bańkowska. Jej zdaniem, należy robić wszystko, aby po lewej stronie sceny politycznej "kojarzyć".

Wcześniej ówczesny klub LiD opuściło już trzech posłów związanych z Partią Demokratyczną, którzy utworzyli Demokratyczne Koło Polskie.

Klub "Lewicy" przyjął nowe logo: biały napis na czerwonym tle. Olejniczak zapowiada, że na następnym posiedzeniu klubu przeprowadzone zostaną zmiany w jego prezydium.

d17y32w

Podziel się opinią

Share
d17y32w
d17y32w
Więcej tematów