Trwa ładowanie...
d32xg19
d32xg19

Nazistowska impreza wszechpolaków

Internetowy portal Dziennik.pl ujawnił
nieprawdopodobny wręcz film z imprezy neofaszystów na Śląsku.
Młodzi ludzie bawią się na tle zawieszonych tuż obok siebie
flag: polskiej i faszystowskiej - pisze gazeta "Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d32xg19

Wznoszą nazistowskie okrzyki i palą pochodnie w kształcie swastyki. Informator "Dziennika" twierdzi, że wśród bawiących się jest asystentka eurodeputowanego LPR Macieja Giertycha, działaczka Młodzieży Wszechpolskiej.

Nagranie, które od wczoraj można obejrzeć na portalu Dziennik.pl, jest szokujące. Oto młodzi ludzie urządzają piknik, palą ognisko. Spotkanie odbywa się latem 2004 r. Pod koniec imprezy krzyczą: "Sieg heil!", podnoszą ręce w faszystowskim pozdrowieniu. Wspólnie śpiewają: "Jedyna słuszna droga dla kraju - narodowy socjalizm". Nazistowskiej zabawie przygląda się dziecko - relacjonuje "Dziennik".

Film przekazał portalowi dawny działacz wszechpolaków na Śląsku. Dziś nie chce ujawnić swojego nazwiska. Twierdzi, że wspólne imprezy skinheadów, działaczy i sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej z Gliwic i Zabrza odbywały się dość często. A ich główną atrakcją było palenie pochodni - opowiada.

d32xg19

To według niego wśród młodych ludzi jest Leokadia Wiącek, działaczka śląskiej Młodzieży Wszechpolskiej i asystentka europosła Macieja Giertycha. Wiącek wszystkiemu zaprzecza. Twierdzi, że wszechpolacy nie organizują tego typu imprez.

Czy film z imprezy to wystarczający dowód, by uznać, że Młodzież Wszechpolska propaguje nazizm? - stawia pytanie "Dziennik". Zdaniem Marka Edelmana, legendarnego przywódcy powstania w warszawskim getcie, pora powiedzieć dość takim praktykom. Jeśli Młodzież Wszechpolska jeszcze nie jest zdelegalizowana, to za takie postępowanie powinna być - powiedział "Dziennikowi". (PAP)

d32xg19

Podziel się opinią

Share

d32xg19

d32xg19
Więcej tematów