Trwa ładowanie...
d102tx4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Naukowcy odkryli 32 nowe planety

32 nowe planety, położone poza Układem Słonecznym, odkryli astrofizycy europejscy. Poinformowało o tym radio BBC powołując się na międzynarodową konferencję naukową, która obraduje w Lizbonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naukowcy odkryli 32 nowe planety
(PAP)
d102tx4

Planety mają różne rozmiary, poczynając od pięciu mas naszej Ziemi do 10 mas Jowisza.

Zostały one odkryte przy pomocy najnowszego europejskiego teleskopu o średnicy 3,6 metra, który znajduje się w obserwatorium La Sila na południu Chile.

Najnowsze odkrycie potwierdza, że Wszechświat jest wypełniony planetami. Zdaniem naukowców, fakt ten znacznie zwiększa szanse na istnienie inteligentnego życia w innych częściach kosmosu.

Do dnia dzisiejszego nauka światowa odkryła już 400 tak zwanych egzoplanet, położonych poza granicami Układu Słonecznego.

d102tx4

Podziel się opinią

Share

d102tx4

d102tx4
Więcej tematów