ycipk-438keo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Naukowcy odkryli 32 nowe planety

32 nowe planety, położone poza Układem Słonecznym, odkryli astrofizycy europejscy. Poinformowało o tym radio BBC powołując się na międzynarodową konferencję naukową, która obraduje w Lizbonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naukowcy odkryli 32 nowe planety
(PAP)
ycipk-438keo

Planety mają różne rozmiary, poczynając od pięciu mas naszej Ziemi do 10 mas Jowisza.

Zostały one odkryte przy pomocy najnowszego europejskiego teleskopu o średnicy 3,6 metra, który znajduje się w obserwatorium La Sila na południu Chile.

Najnowsze odkrycie potwierdza, że Wszechświat jest wypełniony planetami. Zdaniem naukowców, fakt ten znacznie zwiększa szanse na istnienie inteligentnego życia w innych częściach kosmosu.

ycipk-438keo

Do dnia dzisiejszego nauka światowa odkryła już 400 tak zwanych egzoplanet, położonych poza granicami Układu Słonecznego.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-438keo

ycipk-438keo
ycipk-438keo