Trwa ładowanie...
d17eo3s

Napster wznawia działalność

W czwartek wznowiła działalność witryna internetowa Napster, umożliwiająca wymianę utworów muzycznych zarejestrowanych w formacie mp3 pomiędzy użytkownikami Internetu na całym świecie. Na razie jest to tylko wersja próbna serwisu, którą testować będzie 20 tysięcy osób. Zostali oni wybrani spośród 3 milionów ochotników, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie serwisu.

d17eo3s
d17eo3s

Napster został zmuszony w czerwcu ub.r. do przerwania działalności po protestach wytwórni płytowych, które zarzucały serwisowi bezprawne wykorzystywanie ich muzyki.

Okres próbny ma pokazać czy wprowadzona przez serwis nowa technologia przesyłania plików spowoduje zablokowanie wymiany utworów chronionych prawami autorskimi. Utwory, których właściciele nie chcą aby podlegały swobodnej wymianie mają być tak zabezpieczone, aby niemożliwe było skopiowanie ich na płyty CD czy przesłanie do innego komputera.

Testowa wersja będzie działać do chwili uruchomienia przez Napster płatnego serwisu. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Napster, którego właścicielem jest niemiecki koncern medialny Bertelsmann będzie w tym czasie prowadził rozmowy z pięcioma dużymi wytwórniami płytowymi w sprawie nabycia praw autorskich do ich utworów. (aka)

d17eo3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17eo3s
Więcej tematów