Trwa ładowanie...
d3fn0q6
d3fn0q6
kalendarz

Mussolini lepszy od seksu

We Włoszech nostalgia za Mussolinim sprzedaje się lepiej niż seks. Do takiego wniosku doszli specjaliści od marketingu. Specjalny kalendarz na rok 2002 - zawierający zdjęcia legendarnego duce - jest włoskim narodowym bestsellerem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3fn0q6

Kalendarz wydrukowano w nakładzie 480 tys. egzemplarzy. Okazało się jednak, że popyt jest o wiele większy i produkt został wykupiony w ciągu kilku dni jak świeże bułeczki. Dlatego wydawnictwo Predappio Tricolore zdecydowało się na dodruk 300 tys. egzemplarzy.

Włoskie media wskazują, że nostalgia za Mussolinim jest coraz większa. W jednym z włoskich miasteczek imieniem duce nazwano jedną z ulic. W Rzymie sprzedawane są perfumy "Nostalgia" z wizerunkiem Mussoliniego na opakowaniu. Takich przykładów jest więcej.

We Włoszech dyktatura Mussoliniego jest coraz częściej postrzegana jako walka z komunizmem - uważa James Walston, historyk z Amerykańskiego Uniwersytetu w Rzymie. Włosi zapomnieli o ciemnej stronie faszyzmu i uważają, że włoski i niemiecki faszyzm to nie to samo. (mag)

d3fn0q6

Podziel się opinią

Share
d3fn0q6
d3fn0q6