Trwa ładowanie...
d2pip28

Miloszević wart 109 mln dolarów

Slobodan Milosevic (AFP) Adwokaci b. jugosłowiańskiego prezydenta Slobodana Miloszevicia zaoferują 109,2 mln dol. kaucji za zwolnienie go i umożliwienie mu udziału w ewentualnym procesie z wolnej stopy - podał w piątek belgradzki dziennik "Blic".
Share
d2pip28

Powtórny wniosek o wyznaczenie kaucji za zwolnienie z więzienia Miloszevicia może być przedstawiony nawet jeszcze w piątek - zasugerowali obrońcy jugosłowiańskiego lidera, oczekującego w więzieniu na rozpoczęcie swego procesu.

Sąd jugosłowiański 14 czerwca odrzucił pierwszy wniosek o wypuszczenie Miloszevicia z więzienia za kaucją, jednakże znacznie niższą niż ma być zaproponowana obecnie - dodaje dziennik.

Sąd w Belgradzie w piątek ma zadecydować również o przeniesieniu Miloszevicia do szpitala - obrońcy twierdzą, że ma on obecnie poważne kłopoty z ciśnieniem i powinien być hospitalizowany.

Miloszević został zatrzymany w kwietniu i ma odpowiadać przed belgradzkim sądem na zarzut korupcji i nadużywania władzy. Wkrótce po aresztowaniu został przewieziony do szpitala z powodu problemów kardiologicznych. Po dwu dniach powrócił jednak do celi więziennej.

Miloszević jest także oskarżony przed międzynarodowym trybunałem o zbrodnie przeciwko ludzkości w czasie wojny w Kosowie. (aka)

d2pip28

Podziel się opinią

Share
d2pip28
d2pip28
Więcej tematów