Trwa ładowanie...
d2ycy9u
d2ycy9u

Miller spotka się z Kalinowskim i Polem

Szefowie partii tworzących koalicję rządową spotkają się w sobotę po południu - potwierdził premier Leszek Miller. W rozmowach oprócz premiera, który jest szefem SLD, wezmą udział prezes PSL Jarosław Kalinowski i przewodniczący Unii Pracy Marek Pol.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2ycy9u

"O 15.00 spotykam się z panem premierem Kalinowskim, z panem premierem Polem. Po tym spotkaniu ukaże się stosowny komunikat" - powiedział premier, który w sobotę w południe uczestniczył w inauguracji kampanii referendalnej SLD.

W piątek Rada Krajowa Sojuszu upoważniła Leszka Millera do pilnych rozmów z PSL. To premier ma ostatecznie rozstrzygnąć, czy w składzie rządu pozostanie PSL. Decyzja Rady Krajowej SLD jest konsekwencją czwartkowego zachowania ludowców, którzy razem z opozycją głosowali w Sejmie za odrzuceniem rządowego projektu tzw. ustawy winietowej.

Krajowy Komitet Wykonawczy Unii Pracy uznał w piątek, że Unia "nie widzi możliwości wypełnienia zobowiązań wyborczych we współpracy z nieprzewidywalnym partnerem koalicyjnym".

"KKW UP uznaje, że PSL, stawiając niewykonalne żądania i głosując w dniu wczorajszym przeciwko jednemu z ważnych programów rządu, złamało zasady i faktycznie postawiło się poza koalicją rządową" - głosi piątkowe stanowisko Komitetu. (mk)

d2ycy9u

Podziel się opinią

Share

d2ycy9u

d2ycy9u
Więcej tematów