Trwa ładowanie...
Michał Wypij gościem programu "Tłit"

Michał Wypij gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest Michał Wypij (Porozumienie, KP PiS).
Share
drvcblu

Co dziś w programie? Krystyna Pawłowicz na Twitterze zamieściła wpis, w którym skrytykowała dyrekcję szkoły w Podkowie Leśnej, gdzie "zobowiązano" nauczycieli do nazywania transpłciowej 10-letniej uczennicy imieniem żeńskim, a nie męskim, które widnieje w dokumentach. Była posłanka PiS w swoim tweecie jednocześnie ujawniła dane dziecka.

Wpis sędzi TK i byłej posłanki PiS spotkał się z falą krytyki nie tylko ze strony polityków i komentatorów, ale też burmistrza Podkowy Leśnej, który nazwał go "obrzydliwym tweetem", który "uderzył w dobro dziecka".

drvcblu

- Cały program opozycji polega na tym, żeby - przepraszam bardzo, bo muszę to powiedzieć - j...ć PiS... To hasło jest podnoszone na demonstracjach opozycyjnych - powiedział w "Debacie Dnia" wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Przyznał później, że użyty przez niego język "nie godzi się dyplomacie". Na jego wypowiedź zareagowali prowadząca oraz pozostali goście programu.

- Uważamy, że umowa koalicyjna de facto została jednostronnie zawieszona przez PiS w momencie udzielenia poparcia próbie obalenia legalnych władz Porozumienia - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że w obecnym Sejmie niemożliwa jest inna większość niż Zjednoczonej Prawicy.

- Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów - powiedział z kolei wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. I przyznał, że PiS ma "problemy z koalicjantami".

drvcblu

Podziel się opinią

Share
drvcblu
drvcblu
Więcej tematów