Trwa ładowanie...
d3vys1p
metallica

Metallica bez Newsteda

Jason Newsted

Jason Newsted - basista zespołu Metallica - po 14 latach gry postanowił opuścić zespół.
To najtrudniejsza decyzja w moim życiu- powiedział Newsted.
Zarówno sam Newsted, jak i członkowie zespołu kategorycznie zaprzeczają, jakoby powodem odejścia był konflikt.

Share
d3vys1p

_ Po niezliczonych koncertach, albumach, które nagraliśmy, nagrodach Grammy i nominacjach do MTV Video Awards teraz priorytetem stała się moja rodzina_ - wyjaśniał Newsted. _ Chciałbym jak najpełniej wyrazić swoją miłość i wdzięczność dla Jamesa, Larsa, Kirka oraz przyjaciół i fanów_ - powiedział, dodając, że decyzję podjął w najlepszym interesie rodziny, jego i samego zespołu.

Metallica kilka lat temu (AFP)
Źródło: Metallica kilka lat temu (AFP)

Jason jest naszym bratem, z pewnością będzie nam go brakować - tak skomentował decyzję Newsteda Kirk Hammett. Granie z Jasonem, człowiekiem, który z tak niezwykłą pasją podchodzi do muzyki, było i zawsze będzie czymś niezwykłym - dodał gitarzysta Hetfield.

d3vys1p

Wiosną Metallica rozpocznie pracę nad nowym albumem, który powinien ukazać się pod koniec 2001 lub na początku 2002 r. Czy Jason zostanie zastąpiony przez innego gitarzystę, czy po raz ostatni zagra, jeszcze nie wiadomo.

Zespół założony został 1981 r. przez Larsa Ulricha. Newsted dołączył do grupy jesienią 1986 r. po tragicznej śmierci basisty Cliffa Burton'a. Pierwszy wspólny koncert zagrali 8 listopada 1986 r w Country Club w Los Angeles.

Czterokrotnie gościli w Polsce. (mon)

d3vys1p

Podziel się opinią

Share
d3vys1p
d3vys1p
Więcej tematów