Trwa ładowanie...
d1s819n
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Media groźne dla rodziny

Niestety sytuacja rodziny polskiej nie znajduje właściwego odbicia w mediach. Wyjątkiem są media katolickie - mówi "Naszemu Dziennikowi" bp Adam Lepa z Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Media groźne dla rodziny
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d1s819n

Tymczasem zwłaszcza w mediach komercyjnych spotkać można działania systematycznie wspierające ideologię, która jest zagrożeniem dla prawidłowego rozwoju rodziny i niweczy proces wychowawczy młodego pokolenia - wskazuje duchowny.

Bp Lepa wymienia jako przykład "działania, które wynikają z ideologii gender, a więc m.in. wprowadzanie do szkół i przedszkoli tzw. edukacji seksualnej, która wykazuje znamiona deprawacji". - Do chaosu w rodzinie prowadzi też namawianie dzieci do 13. roku życia do wybrania sobie płci - mówi.

Tymczasem - jak ocenia biskup - rodzina polska jest w sytuacji zagrożenia. Do dotychczasowych patologii społecznych, jak rozwody, alkoholizm, przestępczość nieletnich, doszły nowe, równie groźne, jak narkomania, niedojrzałość ojca lub matki w wypełnianiu zadań rodzicielskich, a nawet stan zdemoralizowania środowiska rodzinnego - wylicza.

d1s819n

Podziel się opinią

Share

d1s819n

d1s819n
Więcej tematów