Trwa ładowanie...
d1edh5r

Marek Belka szefem w Iraku?

Prof. Marek Belka ma zostać przewodniczącym Międzynarodowego Zespołu Konsultacyjnego w Iraku - poinformował w niedzielę w radiowej Trójce minister Marek Siwiec.
Share
Profesor Marek Belka
Profesor Marek BelkaŹródło: AFP
d1edh5r

"Polska otrzymała propozycję, aby obsadziła to stanowisko" - powiedział Siwiec w Niedzielnym Salonie Trójki. "Z tym, że dokładnie nie wiadomo jeszcze jaki jest zakres obowiązków tego akurat ciała, w jakich relacjach ma współpracować z Bremerem (Paul Bremer, cywilny administrator amerykański w Iraku, niedawno zastąpił Jaya Garnera - PAP). To się dzieje z wielką dynamiką, mówimy o wielkim i nietypowym przedsięwzięciu" - dodał minister.

"Dopiero po wyjeździe i po powrocie prof. Belki z Iraku i po spotkaniu z Bremerem będzie można mówić dokładnie" - powiedział Siwiec. Wyjazd Belki do Iraku to jest kwestia dni - ujawnił.

Minister Siwiec zapewnił, że koszt pobytu wojsk polskich w Iraku, szacowany na ok. 30 mln dolarów amerykańskich, nie obciąży dodatkowo kieszeni polskich podatników.

d1edh5r

"30 mln dolarów to jest kwota, którą by pochłonęło funkcjonowanie tego kontyngentu, który jest przecież w służbie w Polsce - służą w Tomaszowie, w Bielsku, w Brzegu" - powiedział minister.

"Państwo polskie, które utrzymuje armię, utrzymuje żołnierzy musiałoby za tych żołnierzy płacić. A wszystko to co jest kwotą powyżej, związaną z ubezpieczeniami, ze szczepieniami, z transportem i jeszcze z czymś to mają być pieniądze koalicji, sojusznicze, o które myśmy się zwrócili i obietnice których otrzymania dostaliśmy. Nie ma tak, że musimy znaleźć 30 mln dolarów" - powiedział Siwiec.(iza)

d1edh5r

Podziel się opinią

Share
d1edh5r
d1edh5r
Więcej tematów