Trwa ładowanie...
d46qe1u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marek Belka szefem w Iraku?


Prof. Marek Belka ma zostać przewodniczącym
Międzynarodowego Zespołu Konsultacyjnego w Iraku - poinformował w
niedzielę w radiowej Trójce minister Marek Siwiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Profesor Marek Belka
Profesor Marek Belka (AFP)
d46qe1u

"Polska otrzymała propozycję, aby obsadziła to stanowisko" - powiedział Siwiec w Niedzielnym Salonie Trójki. "Z tym, że dokładnie nie wiadomo jeszcze jaki jest zakres obowiązków tego akurat ciała, w jakich relacjach ma współpracować z Bremerem (Paul Bremer, cywilny administrator amerykański w Iraku, niedawno zastąpił Jaya Garnera - PAP). To się dzieje z wielką dynamiką, mówimy o wielkim i nietypowym przedsięwzięciu" - dodał minister.

"Dopiero po wyjeździe i po powrocie prof. Belki z Iraku i po spotkaniu z Bremerem będzie można mówić dokładnie" - powiedział Siwiec. Wyjazd Belki do Iraku to jest kwestia dni - ujawnił.

Minister Siwiec zapewnił, że koszt pobytu wojsk polskich w Iraku, szacowany na ok. 30 mln dolarów amerykańskich, nie obciąży dodatkowo kieszeni polskich podatników.

d46qe1u

"30 mln dolarów to jest kwota, którą by pochłonęło funkcjonowanie tego kontyngentu, który jest przecież w służbie w Polsce - służą w Tomaszowie, w Bielsku, w Brzegu" - powiedział minister.

"Państwo polskie, które utrzymuje armię, utrzymuje żołnierzy musiałoby za tych żołnierzy płacić. A wszystko to co jest kwotą powyżej, związaną z ubezpieczeniami, ze szczepieniami, z transportem i jeszcze z czymś to mają być pieniądze koalicji, sojusznicze, o które myśmy się zwrócili i obietnice których otrzymania dostaliśmy. Nie ma tak, że musimy znaleźć 30 mln dolarów" - powiedział Siwiec.(iza)

Podziel się opinią

Share

d46qe1u

d46qe1u
d46qe1u
Więcej tematów