Trwa ładowanie...
dgipa6b

Mandat za polisę OC z Internetu

Grzywna do 250 zł i odholowanie samochodu na
policyjny parking na koszt właściciela grożą kierowcy, który nie
ma przy sobie ważnego dokumentu potwierdzającego zawarcie
ubezpieczenia OC. Komputerowe wydruki potwierdzające ubezpieczenie
nie są przez policję uznawane - ostrzegają "Super Nowości".

Share
dgipa6b

Obowiązkowe ubezpieczenie OC komunikacyjne można zawrzeć nie ruszając się z domu. W firmach AXA i w Link 4 można to zrobić wyłącznie przez telefon lub Internet. Sprzedaż polis on line prowadzi również wiele tradycyjnych zakładów ubezpieczeń. Po wypełnieniu wniosku i opłaceniu składki klient otrzymuje drogą elektroniczną lub faksem potwierdzenie ubezpieczenia. Może też sobie wydrukować potwierdzenie internetowego przelewu składki.

Takie wydruki nie są dokumentami wystawionymi przez zakład ubezpieczeń- twierdzi Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji. Jeżeli kierujący w czasie kontroli okaże tylko internetowe dokumenty, to policjant uzna, że nie legitymuje się on potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego zgodnie z wymogami prawa. Samochód zostanie zatrzymany przez policję i na koszt właściciela odholowany na parking. Odebrany też będzie dowód rejestracyjny i zostanie wypisany mandat na kwotę do 250 zł - wyjaśnia Wilk.

Jak uniknąć tych problemów? Po zawarciu ubezpieczenia przez telefon lub Internet zakład ubezpieczeń wysyła pocztą dokumenty, które policja uznaje za ważne. Przesyłka dochodzi w ciągu tygodnia. Jeżeli więc ktoś chce kupić polisę drogą elektroniczną, to trzeba to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, radzą "Super Nowości". (PAP)

dgipa6b

Podziel się opinią

Share
dgipa6b
dgipa6b
Więcej tematów