Trwa ładowanie...

Majchrowski honorowym obywatelem Sosnowca?

W najbliższy czwartek grono honorowych mieszkańców Sosnowca ma powiększyć się o kolejne dwie osoby. Co wspólnego ma to z Krakowem? Otóż jedną z tych osób jest prezydent Majchrowski.

Share
Majchrowski honorowym obywatelem Sosnowca?
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Jacka Majchrowskiego
d74guzt

Józef Piłsudski, Edward Rydz-Śmigły, biskup Adam Śmigielski, Jan Kiepura, Edward Gierek - to tylko niektóre nazwiska, które już się znajdują na liście honorowych mieszkańców Sosnowca. Niebawem mają do nich dołączyć Jacek Cygan oraz Jacek Majchrowski.

Projekt uchwały jest gotowy, a w najbliższy czwartek będzie on szczegółowo omawiany przez sosnowieckich radnych. Wiele wskazuje na to, że zostanie on entuzjastycznie przyjęty. Czy przyznanie honorowego obywatelstwa prezydentowi Krakowa należy łączyć z poparciem Sosnowca w zbliżających się wyborach? Niekoniecznie.

Pomysł uhonorowania Jacka Majchrowskiego wyszedł od (dziś już nieżyjącego) Bogusława Kabały, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej Sosnowca i dyrektora IV LO im. St. Staszica. Szkoła obchodzi swoje 120-lecie i z tej okazji prezydent Sosnowca Kazimierz Górski zgłosił kandydaturę profesora Majchrowskiego – absolwenta placówki.

d74guzt

Podziel się opinią

Share
d74guzt
d74guzt
Więcej tematów