Trwa ładowanie...
d2hh3sx
magnolia
29-03-2002 14:35

"Magnolia" - multimedialne słuchowisko

Humoreska kryminalna "Magnolia" będzie
pierwszym polskim słuchowiskiem multimedialnym, w którym aktorami
mają być słuchacze publicznego Radia Merkury w Poznaniu.

d2hh3sx

Wśród naszych słuchaczy rozesłaliśmy e-maile z propozycją wzięcia udziału w słuchowisku radiowym. Chętni, którzy odpowiedzieli na nasz apel, otrzymali scenariusze; mogli wybrać też postacie, które chcieliby zagrać. Swoje kwestie nagrywali w domachdomach i do redakcji naszego radia przesłali je poprzez Internet - powiedział w piątek Jakub Paluszkiewicz, dziennikarz Radia Merkury, pomysłodawca słuchowiska.

Poszczególne kwestie aktorskie zostały zmontowane w radiowym studiu. W niedzielę wyemitowane zostanie 10-minutowe słuchowisko. Reżyserem "Magnolii" jest laureat głównej nagrody na ostatnim festiwalu "Dwa Teatry", Robert Mirzyński.

Jest to humoreska kryminalna, której akcja toczy się w środowisku akwarystów, a tytułowa Magnolia jest unikalną, rzadką rybką akwariową, ubezpieczoną na 100 tysięcy dolarów - powiedział Mirzyński.

Według Mirzyńskiego, "Magnolia" jest próbą wciągnięcia słuchaczy do współtworzenia radia w nowym, wirtualno-kulturalnym wymiarze.

d2hh3sx

Zazwyczaj słuchacze biorą udział w konkursach, przekazują nam informacje o ciekawych wydarzeniach lub wypowiadają się podczas audycji typu "otwarty mikrofon". Tym razem zaproponowaliśmy im udział w słuchowisku, które jest wydarzeniem z dziedziny kultury. Ciekawostką jest to, że słuchowisko powstało w wirtualnym świecie i że osoby, które zagrają wspólnie, nigdy się nie widziały - tłumaczył Mirzyński.

Humoreski będzie można wysłuchać w niedzielę świąteczną o godzinie 11:10 lub na stronie internetowej www.radiomerkury.pl. (and)

d2hh3sx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hh3sx
Więcej tematów