Trwa ładowanie...
d1o6bnf

LPR chce szybko kar za klonowanie

Jak najszybszego rozpoczęcia prac w sejmowej
komisji nad projektem zmian w kodeksie karnym, w myśl których za
sklonowanie człowieka groziłoby nawet 25 lat więzienia, domaga się
Liga Polskich Rodzin.

d1o6bnf
d1o6bnf

24 stycznia Sejm skierował projekt Ligi do Komisji Kodyfikacyjnej. Wcześniej do tej samej komisji skierowano też trzy inne projekty zmian w prawie karnym. Liga domaga się powołania oddzielnej komisji i chce, by zajęła się ona tylko projektem dotyczących karania klonowania ludzi. Według LPR, przyspieszyłoby to sejmowe prace nad zmianami.

Według szefa klubu LPR Marka Kotlinowskiego, inicjatywa LPR, która o dziwo spotkała się w styczniu podczas pierwszego czytania z poparciem właściwie większości parlamentarzystów jeśli pozostanie w Komisji Kodyfikacyjnej wraz z pozostałymi projektami, może długo czekać na rozpatrzenie.

Wtorkowe "Życie Warszawy" napisało, że senator SLD Maria Szyszkowska zapowiedziała podjęcie działań, by polskie prawo zezwalało na klonowanie ludzi. Według niej, nauce nie można stawiać barier, a dzięki klonowaniu spełniają się marzenia ludzi o nieśmiertelności. Klonowanie to również nadzieja dla bezpłodnych par i dla chorych, potrzebujących "części wymiennych" - np. nerek.

Stolica Apostolska chce, aby parlamenty państw świata uznały klonowanie człowieka za "czyn przestępczy", a w przyszłości za zbrodnię przeciwko ludzkości - poinformował w poniedziałek włoski dziennik "Corriere della Sera".(ck)

d1o6bnf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o6bnf
Więcej tematów