Trwa ładowanie...
dgxns1q
13-06-2015 20:57

Leszek Miller: nie boję się taśm

– Do wszystkich zeznań tych kelnerów trzeba podchodzić z należytym dystansem. To są ludzie, którzy są podejrzewani i prawdopodobnie niedługo oskarżeni o nielegalną działalność. Mogą się bronić jak chcą i pewnie będą to robić – powiedział w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info Leszek Miller. Lider SLD odniósł się zapisu po wycieku dokumentów ze sprawy dotyczącej afery podsłuchowej. - Nie boję się taśm - dodał.

dgxns1q

W poniedziałek biznesmen Zbigniew Stonoga opublikował w internecie zdjęcia setek dokumentów dotyczących afery podsłuchowej. W aktach pojawia się relacja kelnera restauracji "Sowa i Przyjaciele", w której opisuje kilkugodzinne spotkanie Leszka Millera i Jana Kulczyka.

Z opisu wynika, że biznesmen opowiadał, iż chce wykorzystać wizerunek Lecha Wałęsy przy realizacji swoich interesów w Afryce i Azji. Słowa Millera świadczyły, że udzielał różnym filmom i osobom pomocy, która mogła stanowić postępowanie z pogranicza prawa.

– To nie jest taśma, tylko relacja kelnera. Ten pan mógł sobie wymyślić różne rzeczy. Mógł uznać, że tego rodzaju zeznanie pomoże mu w dalszych sprawach w sądzie czy w prokuraturze. Dajmy sobie spokój – skomentował Leszek Miller.

dgxns1q

Lider SLD dodał, nie uważa, żeby na taśmach było cokolwiek, co stawiałoby go w pozycji pokrzywdzonego lub podejrzanego. Nie obawia się zarejestrowanego materiału.

– Z tego co pamiętam, to Jan Kulczyk opowiadał o swoich planach dotyczących ekspansji na kontynencie afrykańskim. Pytał się o moje doświadczenia w tej sprawie – mówił Miller i zaznaczył, że chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami, jeśli ma to służyć polskiemu biznesowi i gospodarce.

dgxns1q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgxns1q
Więcej tematów