Trwa ładowanie...
tłit
Natalia Durman

Leszek Miller gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest były premier, europoseł Leszek Miller.

Share
d3vqjgw

Co dziś w programie? Premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński przedstawili Polski Ład. Nowy II próg podatkowy, wyższa kwota wolna od podatku, emerytury bez podatku do 2500 zł, 7 proc. PKB na zdrowie, jednolita składka zdrowotna, dopłaty do mieszkań, pomoc dla rodzin, jedna forma zatrudnienia, która ma zlikwidować tzw. umowy śmieciowe - to część założeń programu, nazywanego wcześniej Nowym Ładem.

Kogo mógł mieć na myśli prezes PiS Jarosław Kaczyński, kiedy mówił, że ma nadzieję, iż pod dokumentem pojawią się jeszcze inne podpisy? Lewicę czy Pawła Kukiza?

Jak powinna zagłosować Lewica w Sejmie, kiedy przyjdzie decydować o Nowym Ładzie?

d3vqjgw

Adam Bielan w rozmowie z WP zapowiedział, że już w przyszłym miesiącu Porozumienie połączy się z inną partią. Do wakacji nowy twór polityczny ma wejść do koalicji rządzącej. Nowe ugrupowanie mają tworzyć m.in. Adam Bielan, Kamil Bortniczuk, Zbigniew Gryglas, Michał Cieślak, czyli politycy wyrzuceni przez Jarosława Gowina z Porozumienia. Adam Bielan nie chciał ujawnić, z jakim innym ugrupowaniem zamierza połączyć swoją część partii. Nie chce również zdradzić, czy partia już została zarejestrowana, czy dopiero zostanie założona.

Włodzimierz Czarzasty ma się spotkać z Gabrielą Morawską-Stanecką po tym, jak wicemarszałek Sejmu opowiedziała o telefonie, jaki otrzymała od lidera Lewicy. Czarzasty miał powiedzieć, że "odstrzeli" polityk, jeśli ta "nie przestanie łazić po mediach".

Czy rząd techniczny i obalenie PiS-u było rzeczywiście niemożliwe? - Ja przez ani sekundę nie wierzyłem w możliwość utworzenia rządu technicznego - ujawnił poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. - Ale szkoda, że tego nie powiedziałeś Borysowi i Władkowi - odpowiedział mu na Twitterze Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

Róża Thun w mediach społecznościowych przekazała, że zrezygnowała z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Polityk opublikowała także list do swoich wyborców. Wyjaśniła w nim powody swojej decyzji. Thun poinformowała, że kulminacją było dla niej wstrzymanie się od głosu PO ws. ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej dotyczącej zgody na zasoby własne UE - Funduszu Odbudowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vqjgw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vqjgw
d3vqjgw
Więcej tematów