Trwa ładowanie...
d2wc0ij
Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lekarz bazgrze, chory cierpi

• Dokumentacja medyczna w większości przychodni, ambulatoriów, a nawet w szpitalach w Polsce jest fatalna
• Wpisy są nieczytelne, brak w nich podstawowych danych, a nawet błędnie załączone są wyniki badań - pisze "Gazeta Polska codziennie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d2wc0ij

Ambulatoria i szpitale niedbale prowadzą dokumentację medyczną - oceniła Najwyższa Izba Kontroli. Nieprawidłowości dotyczą nie tylko kwestii formalnych, ale w części przypadków świadczą o braku należytej staranności w dokumentowaniu procesu diagnozowania i leczenia pacjentów - twierdzi NIK.

Inspektorzy skontrolowali niemal 2 tys. indywidualnych dokumentacji medycznych. - W trzech czwartych stwierdzili błędy i uchybienia. W jednej czwartej dokumentacji odnotowali więcej niż pięć uchybień różnego rodzaju - czytamy w artykule.

- Bałagan w dokumentacji może prowadzić do tragedii - pisze gazeta. - W ekstremalnych wypadkach za niedbalstwo chorzy płacą nawet życiem - dodaje.

d2wc0ij

Podziel się opinią

Share

d2wc0ij

d2wc0ij
Więcej tematów