WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
sejm
17-12-2003 (02:05)

Łapiński poza klubem SLD

B. minister zdrowia Mariusz Łapiński nie
jest już posłem SLD. Prezydium klubu Sojuszu postanowiło w nocy wykluczyć go z szeregów klubu. "Poseł Łapiński
sprzeniewierzył się podstawowym zasadom funkcjonowania w klubie
SLD" - powiedział dziennikarzom sekretarz klubu SLD Wacław
Martyniuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP
(RadioZet)
Podziel się

Posłuchaj relacji reporterki Radia Zet (280 KB)

Zdaniem Martyniuka wykluczenie Łapińskiego to kara za "delikatnie mówiąc, przedstawienie w złym świetle kolegów klubowych i atakowanie swojego następcy bez jakichkolwiek argumentów".

WP

Łapiński na specjalnie zwołanej w zeszły poniedziałek konferencji przedstawił zarzuty ministrowi zdrowia Leszkowi Sikorskiemu, byłemu szefowi resortu zdrowia Markowi Balickiemu oraz posłowi SLD Władysławowi Szkopowi. Oskarżenia skierował także pod adresem dziennikarzy.

W nocy z wtorku na środę Łapiński nie czekał, aż prezydium klubu podejmie decyzję w jego sprawie, i wyszedł z posiedzenia przed jej ogłoszeniem. Pytany, czego się spodziewa, odparł: "liczę, że zawsze wygrywa prawda, sprawiedliwość i dobro". Dodał, że dziś także zorganizowałby tę konferencję prasową, ale zaznaczył, że teraz byłaby ona bardziej przemyślana i być może tym razem odpowiadałby na pytania dziennikarzy.

Decyzję o wykluczeniu b. ministra zdrowia poprzedziła konfrontacja Sikorskiego z Łapińskim oraz wielogodzinna dyskusja. Martyniuk powiedział jednak, że ostatecznie większość posłów głosowała za wykluczeniem Łapińskiego. Pytany, dlaczego to tak długo trwało, powiedział: "chcieliśmy wszystko dokładnie i precyzyjnie wyjaśnić".

Całej sprawy nie chciał komentować Sikorski. Pytany, czy jest zadowolony z werdyktu posłów, powiedział, że "to jest smutna sytuacja, w której musiało dojść do takiej decyzji".

WP

W czerwcu tego roku sąd partyjny SLD wykluczył Łapińskiego z partii. Do tej pory pozostawał on jednak członkiem klubu Sojuszu. Decyzja prezydium klubu o wykluczeniu Łapińskiego jest wiążąca i ostateczna.

Polub WP Wiadomości
WP
WP