d4chvir
mecz
11-10-2003 17:30

Księża przegrali z artystami

Reprezentacja Artystów Polskich pokonała Piłkarską Reprezentację Księży 4:0. Pod hasłem "Wiara, nadzieja, miłość, miłosierdzie" na stadionie warszawskiej Legii rozegrany został mecz dobroczynny, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę Domu Dziecka w Wąwolnicy na Lubelszczyźnie, który poprowadzą siostry kapucynki.

d4chvir
d4chvir

Pierwsza połowa meczu toczyła się w wolnym tempie, gra koncentrowała się głównie na połowie księży. Do przerwy artyści prowadzili z księżmi 3:0. Gole strzelili Marcin Dorociński, Robert Cichoń i Piotr Wisznowski. W przerwie meczu siostry ze zgromadzenia kapucynek zbierały datki na budowę Rodzinnego Domu Dziecka.

Druga połowa wzbudziła większe emocje. Było kilka spektakularnych akcji z udziałem księży. Jednak czwartego gola z kontry zdobył dla artystów Marcin Dorociński. Do ostatnich minut księża wykazywali wolę zdobycia choćby jednej bramki, ale to się im nie udało.

Wygrali artyści 4:0 i to im po raz drugi na kolejny rok został wręczony Puchar Dobroczynności. To kolejny rewanż artystów, gdyż 2 lata temu przegrali oni z księżmi 1:2, a rok temu wygrali rzutami karnymi.

Organizatorzy nie zapomnieli o 25-leciu pontyfikatu Jana Pawła II. Punktualnie o 12 odbył się modlitwa Anioł Pański, jako dziękczynienie za pontyfikat i wspólne odśpiewanie "Barki" oraz "Abba Ojcze".