Trwa ładowanie...
d3b8qop
d3b8qop

Kropiwnicki.pl pod młotek

Maciej Głuszek, 25-letni informatyk ze Szczecina, chce za 10 tys. zł sprzedać domenę internetową kropiwnicki.pl, której jest właścicielem. Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki powiedział, że "niejednemu psu Burek" i z oferty nie skorzysta - pisze "Dziennik Łódzki".
Share
d3b8qop

Handel domenami z nazwiskiem danej osoby nie jest w Polsce zabroniony. Nazwa domeny zawierająca tylko nazwisko nie identyfikuje jednoznacznie człowieka, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest tylko jedna osoba o takim nazwisku- mówi Artur Piechocki, prawnik Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, która rejestruje nazwy domen.

Internauci na sprzedaż wystawili m.in. domenę ziobro.pl i kwasniewski.com.pl. Po wystukaniu hasła rokita.pl pojawia się strona firmy z branży chemicznej działającej od lat 60. Na gosiewski.com.pl - agencja szkoleniowo-doradcza, pod domeną ziobro.com.pl znajdziemy zakład recyklingu Ziobro SC. A pod adresem kaczynski.pl możemy kupić m.in. "napędy elektrohydrauliczne do drzwi przymykowych jedno- i dwuskrzydłowych".

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 600 tys. domen. Dziennie przybywa ich tysiąc. Do tego dochodzi ponad 80 tys. adresów z końcówką eu., które należą do Polaków. Domenę można kupić już za 10 zł. Roczne utrzymanie strony kosztuje od 20 do 60 zł. Ceny w ostatnich latach spadły - niedawno za domenę z końcówką pl płaciło się 200 zł rocznie - informuje "Dziennik Łódzki". (PAP)

d3b8qop

Podziel się opinią

Share
d3b8qop
d3b8qop
Więcej tematów