Trwa ładowanie...
d378qb7
Kraków dusi się w smogu

Kraków dusi się w smogu

Od kilku dni Kraków spowija smog. Z dnia na dzień mieszkańcom stolicy małopolski oddycha się coraz ciężej. Tak wysoki poziom zanieczyszczenia jest związany z rozpoczęciem okresu grzewczego. Wielu mieszkańców Małopolski dalej ogrzewa mieszkania piecami węglowymi. Urząd miasta systematycznie stara się je wymieniać na jednostki ekologiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d378qb7

Urzędnicy postanowili także ograniczyć wjazd samochodów ciężarowych do miasta. - Chcielibyśmy, żeby w czasie, gdy jest takie duże natężenie zanieczyszczeń, samochody o tonażu powyżej 3,5 ton nie wjeżdżały do miasta - mówi Filip Szatanik z Urzędu Miasta Krakowa. Lekarze przyznają, że tak duże przekroczenie normy smogowej nie jest dobre dla zdrowia. - Najbardziej narażeni są ludzie starsi oraz dzieci - alarmuje dr Krzysztof Czarnobilski ze szpitala MSW w Krakowie.

W liście do wojewody małopolskiego prezydent Krakowa zaapelował, by policja drogowa i Inspekcja Transportu Drogowego zintensyfikowały kontrole związane z wprowadzeniem zakazu. - Apelujemy także, aby mieszkańcy Krakowa powstrzymali się w miarę możliwości od używania samochodów prywatnych i przesiedli się do komunikacji zbiorowej - powiedział prezydent Krakowa.

Ograniczenie ruchu samochodów powyżej 3,5 tony ma obwiązywać do momentu utrzymywania się bardzo wysokiego stężenia zanieczyszczeń.

d378qb7

Podziel się opinią

Share

d378qb7

d378qb7
Więcej tematów