Trwa ładowanie...
djypbtv

Kontrola w Klewkach

Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny kontrolował w czwartek gospodarstwo w Klewkach należące do firmy Inter Commerce m.in. pod kątem ostatnich doniesień Andrzeja Leppera.
Share
djypbtv

Lider Samoobrony twierdził, że w Klewkach zakopano zdechłe bydło, na którym prowadzono eksperymenty z bakteriami wąglika. Według Leppera, bydło po spaleniu wywożono za granicę, a część zakopywano w okolicy. Wojewódzki inspektor Adam Wojtaszek nie chciał mówić o szczegółach kontroli.

Inspektorzy weterynaryjni sprawdzali też dokumentację gospodarstwa. Chcą się dowiedzieć czy zarządcy gospodarstwa nie zakopywali padłych zwierząt bez zgody odpowiednich służb.

Adam Wojtaszek powiedział reporterowi Radia Olsztyn, że Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny wiedział o krowach zakopanych w Klewkach. Powiedział, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy odnotowano co najmniej dwa takie przypadki. Wojtaszek wykluczył jednak, że zwierzęta padły z powodu BSE.

Oprócz pracy Insepktoratu Weterynaryjnego sprawę kości zakopanych w Klewkach bada również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.(ck)

djypbtv

Podziel się opinią

Share
djypbtv
djypbtv
Więcej tematów