Trwa ładowanie...

Komorowski: przygotujcie biało-czerwone kotyliony

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował do uczniów i nauczycieli, aby przygotowali biało-czerwone kotyliony na nadchodzące Święto Niepodległości.

Share
Komorowski: przygotujcie biało-czerwone kotyliony
Źródło: PAP
d2jibbv

"11 listopada będziemy wspominać ważny moment odbudowania w 1918 roku niepodległego państwa polskiego. Będziemy też myśleć o wszystkim, co współcześnie udało nam się osiągnąć w wolnej Rzeczypospolitej - w naszym wspólnym domu, o który razem zabiegamy i cieszymy się z jego rozwoju. Polska łączy nas wszystkich i dlatego 11 listopada to święto wypełnione dobrymi emocjami i pozytywną energią. Święto uśmiechnięte. Święto pozytywnie pojmowanego patriotyzmu, przeżywanego z dumą i radością" - napisał prezydent w liście do uczniów i nauczycieli.

Bronisław Komorowski zaprosił uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby w przededniu Święta Niepodległości, w dniu 10 listopada, włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów. W intencji głowy państwa, kotyliony będą znakiem obywatelskiej wspólnoty.

Prezydent zapowiedział, że spotka się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami wybranych szkół, które wzięły udział w dotychczasowych akcjach "Kotylion na 11 listopada" czy "Majówka z Polską". "Będziemy razem przygotowywać biało-czerwone kotyliony. Bardzo proszę, zróbcie to samo w Waszych szkołach i miejscowościach" - zaapelował.

d2jibbv

Prezydent podkreślił, że zależy mu, aby w akcji przygotowania kotylionów wzięło udział jak najwięcej szkół, jak najwięcej młodych Polaków. "Być może warto zaprosić tego dnia do Waszych klas rodziców, dziadków, a także znane osoby związane z Waszymi placówkami. Wspólne przygotowywanie kotylionów może być sympatyczną zabawą, a jednocześnie autentyczną lekcją patriotyzmu, który łączy i angażuje, bez oficjalnego, patetycznego ceremoniału" - napisał Komorowski.

Prezydent zwrócił się do uczniów, aby zanieśli biało-czerwone kotyliony do swoich domów i wręczyli je najbliższym.

"Przypięte 11 listopada do ubiorów całej rodziny, noszone przez babcię i dziadka, mamę i tatę, córkę i syna - będą świadczyły, że to radosne święto przeżywamy razem, we wspólnocie milionów rodaków w najróżniejszych miejscach naszego kraju" - napisał Komorowski.

Jak zadeklarował, 11 listopada będzie nosił kotylion, jego żona także. "Razem z Wami, wszystkimi, mieszkańcami całej Polski, będziemy cieszyć się Świętem Niepodległości. Choć listopadowa pogoda bywa zmienna, a czasem pochmurna - my możemy być pewni, że dzień 11 listopada będzie słoneczny. Taki bowiem będzie w naszych sercach, radujących się z niepodległości i osiągnięć naszej Polski" - ocenił prezydent.

"Niech więc ten biało-czerwony kotylion będzie znakiem pozytywnej energii, naszych nadziei i ambicji, naszej radości z wielkiego wspólnego dobra - Rzeczypospolitej" - podkreślił Komorowski.

d2jibbv

Podziel się opinią

Share
d2jibbv
d2jibbv
Więcej tematów